Hakkımızda

İslami ilimlerde kendini geliştirmek isteyen kimselere bir kapı açma niyetiyle 2016 yılında yola çıktık.

SIKÇA SORULANLAR

Hayır, Arapça derslerimiz sıfırdan başlamaktadır. Sadece Kur'an-ı Kerim okumasını bilmeniz yeterlidir. Eğer harfleri ve harekeleri tanıyorsanız eğitimimize başlayabilirsiniz.

Dersleri "Durûsu'l-Lugati'l-Arabiyya" isimli kitaptan işlemekteyiz. Bu kitabın piyasada birkaç baskısı bulunmaktadır. Kitabın üç farklı baskısının linklerini aşağıda paylaştık. Bu üç baskıdan herhangi birini temin edebilirsiniz. Halihazırda sadece bu kitap üzerinden ders işlemekteyiz. İlerleyen zamanlarda inşâAllah başka kitaplardan da derslerimiz olacaktır.

1- Guraba

2- Ravza

3- Tekin

Durûsu'l-Lugati'l-Arabiyya bittiğinde Arapçanın Sarf ve Nahiv konularının çoğu Allah'ın izniyle öğrenilmiş olacaktır.

Dersler canlı olarak değil sitede kayıtlı videolar halindedir. Dolayısıyla dilediğiniz zaman, dilediğiniz yerde ve dilediğiniz kadar aynı dersi dinleme imkanına sahipsiniz. Ayrıca her dersin altında bulunan soru sorma özelliğini kullanarak hocayla direkt iletişime geçebilirsiniz.

Öncelikle şunu ifade edelim ki, bizim Arapça öğrenim ve öğretim çabalarımızda en önemli maksadımız, Kur'an-ı Kerim'i ve hadis-i şerifleri anlamaya "yaklaşmaktır". Verdiğimiz eğitim, ilim talebesinin ilim seyrinde ihtiyaç duyacağı Arapçadır. Bu eğitimle gayretli bir şekilde çalışıldığı takdirde Arapça yazılmış ilmi kitaplar Allah'ın izniyle okunabilecektir. Sitede Arapça kitaplar üzerinden verdiğimiz/vereceğimiz fıkıh, tefsir, hadis vb. derslerle birlikte bu meleke daha da gelişecektir.
Bu önemli noktaya değindikten sonra verdiğimiz eğitimde ne tamamen klasik medrese eğitimini ne de modern eğitimi takip ettiğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. Esasen biz böyle bir ayrım yapmıyoruz ve gramer bilgisini pratikten, pratiğe dökmeyi de gramer bilgisinden ayırmayı hatalı buluyoruz.
Bu sebeple derslerimizde hem medresede işlenen gramer bilgileri derinlemesine ele alınmakta hem de bu bilgileri pratiğe dökme hususunda yöntemlere değinilmektedir.

Verdiğimiz eğitim içerisinde öğrenciyi konuşturmaya yarayacak hemen tüm bilgiler mevcuttur. Cümle kurma ve çeviri teknikleri, kelime ezberi, konuşma kalıpları; gerek Durûsu'l-Lugati'l-Arabiyya derslerinde gerek ek olarak verilen/verilecek derslerde işlenmektedir/işlenecektir. Ancak konuşabilmek en nihayetinde öğrencinin bireysel çabasına bağlıdır. Dolayısıyla azimle çalışıldığı takdirde Allah'ın izniyle öğrenci bu eğitimle Arapça konuşabilecektir. 
İlahiyat ve AÖF okuyan öğrencilerimizden aldığımız geri bildirimler sayesinde verdiğimiz eğitimin derslerinize çok katkısı olacağına inanıyoruz. Ancak hemen belirtelim ki, Arapça da dahil olmak üzere derslerimizin hiçbiri sınav odaklı ve/ya belirli konuların kısıtlı bir zaman diliminde bitmesi mecburiyetiyle yapılmaz. Hoca iyice anlaşılması için verilen bilgiyi ya da geçen kelimeleri ders içinde defalarca tekrar eder. Sonraki derslerde önceki derslerde geçen bilgiler ve kelimeler bağlantılı yerlerde tekrar tekrar hatırlatılır. Verilen eğitimde amaçlanan, belli bir sistemin müfredatına göre gitmek değil, yukarıda da belirttiğimiz gibi, hakiki ve özgün bir ilim talebesi olmak isteyenlerin ihtiyaç duyacağı Arapçadır. Anlamak ve bilgiyi işleve sokmak esastır. 

Dersleri sitemize üye olarak izleyebilirsiniz. Üyelik oluşturduktan hemen sonra mail adresiniz üzerinden size dönüş yapılacaktır. Şartlar kabul edildikten ve yerine getirildikten sonra üyeliğiniz aktif edilecektir.

(Üyelik bilgilerinizi girmek için tıklayınız.)

Üyelik ücrete tabidir. 6 aylık üyelik bedeli 80 TL'dir.

(Toplam bedel 80 TL'dir. Bir defa ödeme yapıldığında 6 ay boyunca üyelik devam eder. Her ay ödeme yapılmaz.)

Üyelik süreniz dolduktan sonra üyeliğiniz silinmeyecek, pasif hale gelecektir. Eğer üyeliğe devam etmek istiyorsanız, WhatsApp veya Telegram üzerinden irtibata geçebilirsiniz.
Evet, üyeliğiniz aktif hale geldikten sonra mevcut her şeyi görebileceksiniz. 
Sitenin sistemi buna zaten yetki vermeyecektir. Ancak verecek olsa da buna kesinlikle rızamız yoktur. Sitedeki derslerden "site içerisinde" sadece "üyeler" faydalanabilir. Bu şartlarımızı kabul ederek sitemize üye olabilirsiniz. Bu şartlar ihlal edildiğinde tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı belirtmek isteriz. Ayrıca size Rasûlullah sallallâhu aleyhi ve sellem’in “Müslümanlar şartları üzeredir” hadis-i şerifini hatırlatırız… Dolayısıyla şartlara riayet etmediğiniz takdirde şer’i açıdan sorumlu tutulacağınızı da unutmayınız. 
Süreniz sona erdiğinde üyeliğinizi tekrar aktif hale getirmek isterseniz iletişim bölümünden veya WhatsApp hattımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 
Hayır, dilediğiniz zaman sitemize üye olabilirsiniz. 
Yükleniyor
İşlem Yapılıyor